A programmal lehetőség van több cikket egy megnevezéssel, receptként kezelni, amely a recepttörzsben vihető fel. A receptek segítségével a gyakran, közösen előforduló cikkeket egy lépésben rögzíthetjük a bizonylatra.
Az összevont cikkcsoportokhoz külön megnevezést és/vagy külön eladási árat is kalkulálhatunk, amelyhez megadhatjuk, hogy tételenként vagy összesítve jelenjen meg az eladási ár. Egy recept módosítható és törölhető. A receptek bizonylat kiállítás során a cikk kiválasztás ablakban közösen jelennek meg a cikkekkel. A megjelenített egységárak az „összár a fejlécben” típusú receptek kivételével automatikusan számítottak.
A recepttörzs kezelése a felhasználói jogokban megadott recepttörzs kezelése joggal érhető el (tudnivalók a Felhasználói jogok pontban). A cikkek kiválasztásához segédablak áll rendelkezésre.
A programmal háromféle recept kezelhető, amelyek a következők:
Figyelem! A bevételezéskor futó átárazás művelet nem árazza újra a receptet, javasolt erre a célra a cikkek átárazása műveletet lefuttatni (tudnivalók a Cikktörzs lista pontban).
Az alapadatok lapon megadható a recept megnevezése, cikkszáma, besorolása (VTSZ: áru esetén, SZJ: szolgáltatás esetén, TESZOR: áru vagy szolgáltatás esetén, vagy KN száma), és besorolás típusa (ezek kódja rendre „V”, „S”, „T”, „K” és „-” – azaz nem beállított – lehet), áfakulcsa, az első három árkategória egységára. Új cikkszám generálásához meg kell nyomni a cikkszám mellett található zöld „C” gombot. Üres cikkszám esetén a legnagyobb sorszámú cikket állítja be, aminek sorszám értékéhez hozzáad 1-et. Ha a cikkszám maszk szerint a fix szövegű, nem számláló részt adjuk meg, akkor a fixszöveg szerinti legnagyobb sorszámú cikket állítja be, aminek sorszám értékéhez hozzáad 1-et. Ha a számláló részhez „0”-kat írunk, akkor a generált cikkszám annyi helyiértéken jelenik meg, ahány 0 lett megadva. Ha a receptnek értelmezhető valamilyen mennyisége (azaz tételfelvitelkor a mennyiség nem nulla), akkor a mennyiségi egység megadása (pl. darab) kötelező. A begépelt mennyiségi egység alapján a program megpróbálja kitalálni a mennyiségi egység típust (pl. „db”, „darab”, „pieces”, vagy „stück” esetén „darab”). Ha az általunk használt mennyiségi egységet nem ismeri fel a program, akkor azokat „egyéb” típusként kerülnek beállításra (pl. négyzetméter). Ha nem ismeri fel, de besorolható (pl. „drb”, ha az darabot jelöl), akkor a mennyiségi egység típust a legördülő listában kézzel kell megadni. A bruttó opció – a korábbi programhoz hasonlóan – a beírt összeget az áfakulcs szerint nettósítja. Az átárazás opció segítségével a beállításokban megadott vagy egyedi árkategória szorzók segítségével az árak újraszámításra kerülnek. Az átárazás és bruttó opciók csak az egységárakra enterezve működnek.
Az egyéb adatok lapon megadható árlistás és nincs kedvezmény opciók a cikktörzshöz hasonlóan működnek (tudnivalók a Cikktörzs kezelése pontban)
Az recept tételek lapon megadhatók a recept alá vont cikkek. Az új tétel gombbal megjelenő segédablak segítségével kiválasztható a cikk, a módosítás gombbal megváltoztatható az adott recept tétel, illetve a törléssel eltávolítható az. Az újraárazás gomb segítségével az „összár a fejlécben” típusú recept beárazható.
Az egyedi ár adatok lapon adhatók meg a fejléces recept esetén a további árkategóriák egységárai, amennyiben a beállítások „Számla” fül alatt engedélyezve lettek a további árkategóriák használata (tudnivalók a Beállítások pontban). Ha az egyéb adatok lapon be lett pipálva az egyedi szorzók használata, akkor az egyedi szorzók is ezen a lapon állíthatók be.