Ezen a fülön lehet rögzíteni a biztosítás szünetelésével járó távolléteket, illetve pl. szabadság, betegszabadság, fizetett igazolt távollét, stb.
A biztosítás szüneteltetése táblázat első oszlopban a távollét kódját, ezt követően a dátum intervallumot láthatjuk. Értelemszerűen az új tétel gombbal új intervallumot rögzíthetünk, a módosítással meglévő intervallum adatait módosíthatjuk, míg a törléssel egy rögzített távollétet törölhetünk. Az adatfelvitel során a távollét kódját listából választhatjuk ki, ezen kívül a dátumokat kell megadni. Új távollétek rögzítésekor az alábbi szabályokat kell betartani (ellenkező esetben figyelmeztetést ad a program):
Távollétek módosításakor az alábbi szabályokat kell betartani:
Távollétek törlésekor az alábbi szabályokat kell betartani:
Az ablak tartalmazza a tárgyhavi, munkarend szerinti munkanapok és fizetett ünnepek számát, a felhasznált fizetett szabadságok, fizetett igazolt távollét, betegszabadságok valamint a biztosítás szüneteltetésének számát. Ha több szabadságot szeretnénk rögzíteni, mint ami az alkalmazott törzsben meg van adva, a program figyelmeztet, de a túllépést megengedi! Figyelemmel kísérhetjük továbbá a szabadságok felhasználását is. A jelenlétek alapértelmezése mindig az adott havi rögzített munkarend. Itt tulajdonképpen egy naptárat láthatunk, amiben az egyes napokon történt jelenléteket ill. távolmaradásokat különböző betűkkel jelölhetünk. Ha az alkalmazott törzsben a dolgozót társas vállalkozás tagjaként (egyéni vállalkozóként) jelöltünk, akkor minden nap módosítható, és kizárólag ledolgozott nap választható. A jelölések a naptár jobb oldalán találhatóak, az összesítés pedig az ablak jobb oldalán. A „Minden nap módosítható” gomb megnyomásával a fizetett ünnepen és a munkaszüneti napokon is módosíthatjuk a bejegyzést. Ha a dolgozó az aktuális hónap közepén lépett be ill. ki, csak a belépés napjától ill. a kilépés napjáig jelenik meg a naptár. A ledolgozott napok változásakor a program minden béradatot újra számol, melyek mindegyike módosítható.
Importálás
Abban az esetben, ha az adott munkavállaló számfejtett hónapjára talál munkaidőadatot a program a letöltött adatbázisban, az ablak alján megjelenik az „Importálás” gomb. (Figyelem, csak számfejtéskor jelenik meg, módosítás esetén már nem! Szükség esetén törölni kell az adott hónap számfejtését és meg kell ismételni!) A beazonosítás kizárólag a törzsszám alapján történik, így nagyon fontos, hogy egyezzenek a törzsszámok a munkaidő nyilvántartásban és az alkalmazott törzsben. Ha erre kattintunk, a program az import adatbázis alapján kitölti a jelenléteket, az esetleges kieső időket, és a munkaidő adatokat, ami alapján kiszámolja a jövedelmet.