Az ÁFA analitika ablakban külön „fülön” jelenik meg a tételes adatszolgáltatás. Ha a bevallás elkészítését követően adat került erre az oldalra, a fejléce piros színűre vált. Az oldalon két táblázatot látunk, a felsőben azon partnerek láthatóak, akikről kell 65M nyomtatványt benyújtanunk. Az adószámon és a néven kívül láthatóak a számlák mennyisége és adótartalma. Az alsó táblázatban ahhoz a partnerhez tartozó számlákat láthatjuk, amely a fenti táblázatban ki lett választva. Exportálás előtt feltétlenül ellenőrizzük, hogy minden partnernek ki lett-e töltve az adószáma, ha hiányzik valakié, exportálás előtt írjuk be a partner törzsbe. Ha üres adószámot talál a program exportáláskor, figyelmeztetést kapunk, és a hiányos partner 65M nyomtatványa nem kerül átadásra! A lista nyomtatható és exportálható a képernyő bal oldali sávjában található szokásos gombokkal.
Tudnivalók a tételes adatszolgáltatással:
További tudnivalók:
A Módosítás gombbal közvetlenül innen is lehet a tételt módosítani, nem kell hozzá átlépni az adott naplóba és onnan módosítani.
A Számlakép megtekintése gomb akkor aktív, ha a számlát a CashBook-ból töltöttük le.
A két táblázatrész közötti Ellenőrzés gomb arra szolgál, hogy a segítéségvel ellenőrzni lehessen a NAV Online számla rendszeréből letöltött és az adott időszakra lekönyvelt szállító számlákat. Az ellenőrzés folyamán a program ± 2 Ft-os eltérést nem vesz figyelembe.
A táblázatban a partner, annak adószáma, valamint a bizonylatszámon kívül megjelenik egymás mellé rendezve a könyvelésben lévő és az OSA-ból kapott teljesítési dátum, nettó összeg, Áfa összeg, valamint, hogy a bizonylat korrekciós bizonylat-e.
Az egymás mellé rendezett azonos mezők miatt jól látszik, ha a könyvelt és az OSA rendszerből kapott adatok között eltérés van.
Ha egyezés van, akkor a Megjegyzés mezőben az "Egyezik" szöveg jelenik meg és az egész sor zöld színű.
Amennyiben viszont eltérés van, akkor a mezőben az alábbi lehetőségeket írhatja ki a program:
Ez utóbbi nem feltétlenül jelenti azt, hogy tényleg nem található meg az OSA rendszerében a számla, hanem azt, hogy nem tudta beazonosítani a program a lekönyvelt számlát egyetlen olyan OSA számlával sem, amelyiknek egyezett volna a partner adószáma és a bizonylatszáma is. Lehetséges az is, hogy az Online számla fogadás menüpontban nem került letöltésre az adott időszak minden számlája. Ezt újból letöltve, a program meg fogja találni a párját, feltéve, ha pontosan egyezik az adószám és a bizonylatszám.
Az „Áfa ellenőrzés OSA alapján” ablak bal alsó sarkában a „Módosítás” gomb segítségével közvetlen beléphetünk az adott szállító tételbe, ellenőrizhetjük és módosíthatjuk az adatokat. Amennyiben a számlából „Tétel mentése” gombbal lépünk ki, visszakerülünk az ellenőrző ablakba, és a tétel „Megjegyzés” oszlopában a „Módosított számla, frissítést igényel” státuszt lát-hatjuk. A státusz frissítését az ablak bezárásával és újra megnyitásával végezhetjük el.
A listában kereshetünk, illetve szűkíthetünk a beírt feltétel szerint, valamint szűkíthetjük a listát az ablak jobb felső sarkában található lenyíló lista segítségével az alábbiak szerint: