Általános információk a Cashbookkal kapcsolatban itt olvasható.
A Cashbook ⇒ Számlák kézi könyvelése menüpontban olyan számlaképeket találhatunk, amelyeket a Cashbook-ba felöltöttek. Ha a dokumentumnak van xml adata, akkor ez könyvelésnél a segítségükre lesz.
A menüpontban találunk egy keresés/szűkítés lehetőséget (ezeket a szövegre kattintva váltogathatjuk), ami bizonylatszám és partner név alapján keres/szűkít, valamint a kelt dátum szerint sorba lehet rendezni a listát. A keresési mezőbe történő gépeléskor a megjelenítés késleltetve van, hogy az utolsó billentyű lenyomása után kb. 1 másodperccel jelenjen csak meg a számlakép. A sorba rendezésnél nemcsak a dátumot, hanem a számla típusát is fiegyelembe veszi a program, ha az „Összes” típus van megadva, ezért típus szerint a szokásos bevételi és kiadási betűszínekkel láttuk el a listában szereplő szöveget.
Az ablak jobb felső sarkában található gombokkal lehetőségünk van a dokumentum képét megnyitni pdf-ben, de akár külön ablakban is. Ez abban az esetben lehet nagy segítség, ha pl. két monitort használunk, mert így áthúzhatjuk a kép ablakot a másik monitorra. Több számla esetén másik számlára kattintva annak képe is változni fog. Amennyiben a dokumentum egy már lekönyvelt számlához tartozik, akkor a „Számla hozzárendelése” gomb segítségével társíthatjuk ahhoz. Ha a dokumentum könyvelhető, akkor az „Új tétel” gomb segítségével rögzíthetjük, de akár úgy is dönthetünk, hogy a dokumentum egyáltalán nem könyvelhető.
A számlák rögzítés, vagy hozzárendelés esetén kikerülnek a listából és újra már nem töltődnek le. A "Nem könyvelhető" feliratú gombbal eltűntethetjük a listából a nem kívánt számlát. Amennyiben később meggondoljuk magunkat és mégis könyvelni szeretnénk a számlát, akkor azt a Cashbook felületén tudjuk újra könyvelhetővé tenni!
Amennyiben a vevő/szállító vagy a pénztár/bank könyvelésnél kérjük be a számlát a Cashbook gombbal, akkor az OSA könyve-lésnél megszokott „Kiválaszt áfa nélküli tételként” gomb is elérhető.