Általános információk a Cashbookkal kapcsolatban itt olvasható.
A Cashbook Asszisztensről bővebb információt az alábbi linken találhatunk: Cashbook Asszisztens
A Cashbook főmenü évek óta megtalálható a könyvelőprogramokban, aminek segítségével már több mint 2500 ügyfelünk regisztrált. Sokan csak az ingyenes verziót használják a kimenő számlák automatikus könyvelésére számlaképekkel együtt, de hétről-hétre növekszik azok száma, akik a teljes tudását kihasználják a rendszernek: itt fogadják ügyfeleiktől a szállítói számlákat, letöltik az OSA adatokat és automatikusan párosítják a számlaképekhez, vagy a Cashbook segítségével töltik le az online pénztárgépek adatait, hogy ne kelljen foglalkozni a 14 napos letöltési limittel. Eddig a vállalkozás Cashbook regisztrációjához a vállalkozó aktív közreműködésére volt szükség, neki kellett elfogadni a meghívást. Azonban a regisztráció átalakításra került, főként azért, mert sok könyvelőiroda jelezte, hogy szívesen használnák a Cashbookot a vállalkozó közreműködése nélkül is, ezért ennek megfelelően megváltozott az „Ügyfelek Cashbook regisztrációinak kezelése” menüpont.
Először egy tájékoztató ablakot kapunk, amiben megtalálható, mi a különbség a vállalkozó meghívása (aktív közreműködéssel), és a vállalkozás rögzítése (vállalkozói közreműködés nélkül) között. A „Vállalkozó meghívása a Cashbook használatára” gombra kattintva jutunk arra a képernyőre, ami eddig jelent meg ezen menüpont alatt, és itt tudjuk egyesével meghívni a vállalkozásokat a Cashbook közös használatára.
A „Vállalkozás rögzítése a vállalkozó közreműködése nélkül” gombra kattintva egy hasonló ablakot kapunk azzal a különbséggel, hogy mivel nem kell meghívót küldeni, csoportosan, akár egyszerre az összes vállalkozásra létrehozható az ingyenes Cashbook fiók, ami szükséges az Asszisztens használatához. Ehhez csak nyilatkozni kell egy jelölőnégyzet bejelölésével arról, hogy a könyvelő tájékoztatta a vállalkozót, hogy a könyvelési folyamatban a Cashbook mint adatfeldolgozó fog részt venni (az ehhez szükséges minta szerződéskiegészítés, melyet a Cashbook jogászai dolgoztak ki szintén elérhető).
A vállalkozások regisztrálását követően a Cashbook Asszisztens webes felületén beállíthatók, hogy mely vállalkozás melyik adatait szeretnénk az Asszisztensben kezelni (adófolyószámla, tárhely, online számlázó által kiállított számlák stb.)
Fontos tudni, hogy a közreműködés nélkül rögzített vállalkozások később is meghívhatóak a Cashbook webes felületéről együttműködésre, így kihasználva az összes Cashbook által nyújtott előnyt, illetve így közvetlenül is el tudják érni (hamarosan) az Asszisztens által kezelt rájuk vonatkozó adatokat (tárhely üzenetek, adófolyószámlák, beküldött bevallások stb.).