A könyvelt pénztárak adatait vihetjük fel a pénztártörzsbe. Egy pénztár módosítható és törölhető. Törölni csak pénztárbizonylatot nem tartalmazó pénztárat lehet.
ÁLTALÁNOS:
Ezen a fülön kell megadni a pénztár megnevezését, kódját (automatikusan generálja), devizanemet valamint a nyitó Ft/deviza értéket. A főkönyvi szám megadása opcionális, viszont kontírozás esetén kötelező (tudnivalók a Beállítások pontban). Egy főkönyvi szám csak egy pénztárhoz használható fel. Ha több pénztárat használunk, akkor a főkönyvi törzsben annyi pénztár típusú főkönyvi számot kell felvinni (tudnivalók a Főkönyvi törzs kezelése pontban).
A fül középső részén látható a pénztárak forintos és devizás nyitó- illetve záróegyenleg adatai. Forintos pénztár esetén csak a forintos, devizás pénztár esetén a devizás nyitóegyenleg adhatók meg. Devizás pénztár esetén a forintértéket kiszámolja a program. Amíg nem készült pénztárjelentés, addig a nyitó adatok módosíthatóak, ebben az esetben a bizonylatok egyenlege újraszámításra kerül. Ha meg lett adva a pénztár nyitó dátuma, akkor az első pénztárbizonylat és pénztárjelentés dátuma nem lehet korábbi, mint a nyitó dátum. Devizában kezelt pénztár és élő internetkapcsolat esetén a zöld színű árfolyam címkére kattintva a nyitó dátum és devizanem alapján az árfolyam az MNB középárfolyama szerint on-line frissíthető.
A fül alsó részén végezhetjük el a bizonylatok sorszámozására vonatkozó beállításokat. Alapállapotban a program külön-külön sorszámozza a bevételi-, kiadási-, illetve zárás bizonylatokat más-más utótaggal jelölve azokat. A „Bevételi és kiadási bizonylat egy sorszámon fut” opció bejelölésével ez megváltoztatható. Ebben az esetben a „Sorszámok” gomb megnyomásával feljövő képernyőn megadható a közös elő- vagy utótag elnevezése.
A Sorszámok módosítása képernyőn adhatjuk meg az adott bizonylattípushoz tartozó sorszámokat, ha az aktuális évben az adott bizonylatfajtából még nem állítottunk ki egyet sem. Kiválaszthatjuk, hogy a bizonylat sorszámának az elő-, vagy az utótagja legyen az évszám, valamint megadhatjuk, hogy a sorszám hány karakter hosszúságú legyen.
CÍMLETJEGYZÉK:
Ezen a fülön adhatjuk meg az kiválasztott devizanemhez tartozó címleteket. A program automatikusan a következő devizanemekhez tartozó címletjegyzéket tudja feltölteni: Ft, EUR, USD.
Alapértelmezettel feltölt: ha módosítunk a címletjegyzéken, majd vissza szeretnénk állítani az eredeti jegyzéket, azt ennek a gombnak a megnyomásával tehetjük meg (kizárólag az előbb felsorolt devizanemek esetében).
Összes címlet átvétele: Ennek a gombnak a megnyomásával más pénztárból át tudjuk emelni a címletjegyzéket.
ALÁÍRÓK:
A felsorolt státuszokhoz tartozó aláírók neveit adhatjuk meg.
Összes aláíró átvétele: Ennek a gombnak a megnyomásával egy adott pénztárhoz tartózó aláírók nevei vehetőek át.
A sorok végén található háromszögek megnyomásával egy adott pénztárból vehetjük át a kiválasztott státuszhoz tartozó aláíró nevét.
Ha valamilyen oknál fogva ettől eltérő aláírókat szeretnénk megadni, akkor pénztárbizonylat vagy pénztárjelentés nyomtatáskor beállíthatunk egyedi aláírókat is (tudnivalók a Bizonylatok nyomtatása pontban). Az egyedi aláírókat a program listánként és felhasználónként megjegyzi.