A leltár rögzítése művelet menüpont arra való, hogy a leltározáskor használt leltárfelvételi ív fellelt mennyiségeit megadjuk azokra a cikkekre, ahol a leltár indításakor megállapított zárómennyiség és a fellelt mennyiség eltérő. Leltár lezárásakor a két mennyiség alapján a program leltárkülönbözetet bevételi bizonylatként (pozitív és negatív mennyiséggel) fogja elkészíteni.
Az ablak megnyitásakor alapból az utolsó leltárlista kerül betöltésre. Az „Új lista” gombbal új leltározás indítható, ebben az esetben a leltár dátuma az aktuális dátum lesz, a fellelt mennyiségek alapból az aktuális készletmennyiséggel (zárómennyiséggel) lesz feltöltve. A kijelölt cikkre állva a fellelt mennyiséget a „Fellelt mennyiség” rubrikában lehet rögzíteni. Erre entert nyomva rögzíti a fellelt mennyiséget, a „Rögzítve” adat bejelölésre kerül és a kijelölés a következő sorra ugrik. Lehetőség van arra is, hogy a leltárlistát excel fájlba exportálja, majd az excel fájlban rögzítse a fellelt mennyiségeket és a fellelt mennyiség adatokat beimportálja a leltárlistába és a rögzítve adatot bejelöli. A „Lista törlése” gombbal a még le nem zárt leltár törölhető. A „Leltár lezárása” gombbal a leltárlista zárható, a különbözeti mennyiség bevételezési bizonylatként fog mentésre kerülni, a bevételezési bizonylat sorszáma az ablak címsorában lesz látható. Az „Összegzés” gombbal a leltárkülönbözet értékei jelennek meg (többlet, hiány és különbözet). A lezárt leltárlista a „Lista nyomtatása” gombbal nyomtatható. A lezárt leltár akkor nyitható újra, ha a hozzá tartozó bevételezési bizonylatot a bevételezések kezelésében töröljük (tudnivalók Bevételezés kezelése a pontban).
A „Lista nyomtatása” gomb működése:. Ha még egyetlen rögzített leltáradatunk sincs (azaz „R” oszlopban egy tétel sincs bepipálva), akkor a leltárfelvételi ív nyomtatható (tartalma megegyezik a cikktörzs listában látható leltárfelvételi ívvel). A nyomtatott lista rendezettsége követi a képernyőlistán beállított rendezettséget. Ha már van leltáradatunk, akkor a szokásos lezárt leltárlista nyomtatható ki, viszont nyomtatás előtt a program rákérdez, hogy feltüntesse-e a leltárhiány és leltártöbblet (illetve ebből képzett leltárkülönbözet) értékeket.
Ha a leltár indítása és lezárása között van olyan művelet, ami készletváltozással jár – ezek bevételezés, illetve számla, szállítólevél és bolti eladás műveletek –, akkor bizonylat mentéskor figyelmeztetést fog kapni arról, hogy a leltározás még nincs lezárva. Ez a tény az aktuális zárómennyiséget, illetve leltárkorrekciót nem fogja érinteni, viszont a leltárlista nyitó és záró mennyiségei el fognak térni a készletmozgás leltári időszakra eső egyenlegeitől.
Az „Alapadatok” főmenü, „Beállítások kezelése” menüpont, „Készlet” fülön lévő „Leltárkülönbözet rögzítése árak” nélkül opcióval állítható, hogy a különbözet elszámolóáron vagy érték nélkül legyen-e rögzítve (alapból érték nélkül). Az „Egyenlegek újraszámítása mozgásokból” és „Mozgások újraépítése bizonylatokból” műveletek ezentúl az utolsó leltártól számolja újra az egyenlegeket, illetve építi újra a mozgásokat (tudnivalók Beállítások a pontban).