A programban a 2024-es évtől elérhető a KSH 2009-es negyedéves statisztikai jelentés.
A Nyomtatványok menüpontban a jobb oldalon található nyomtatványok közül lent válasszuk ki a „KSH 2009”-et, majd nyomjuk meg a „Nyomtatvány” gombot. A felugró ablakban a bal felső sarokban válasszuk ki a jelenteni kívánt negyedévet, kattintsunk a „Feltöltés” gombra, ekkor betöltésre kerülnek a negyedév adatai.
Főlap:
A „Törzsszám” - hoz az Ügyfél törzs / Adatok 2 fülön található „KSH szám” - hoz rögzített adatok kerülnek be. Kitöltése mindenképp kötelező (XML export esetén)!
A „Statisztikai főtevékenység:” és „Vármegye:” manuálisan rögzíthető, de kitöltésük nem kötelező.
A „Beérk.hat.idő:”- höz a negyedév kiválasztása, majd a „Feltöltés” gombra kattintása után betöltődik a tárgynegyedévet követő 12-e dátum.
A jóváhagyó beosztását manuálisan kell itt rögzíteni.
A kitöltő beosztását és telefonszámát manuálisan kell itt rögzíteni.
Nemleges adatszolgáltatás esetén a megfelelő kód beírható, de kitöltése nem kötelező, mert a KSH adatszolgáltatás oldalon mindenképp manuálisan kitöltve kell elvégezni a nemlegesítést.
2. oldal:
Az „a” oszlopban (Átlagos állományi létszám, fő) a jogviszonyban megadott „Munkakör”-nél található „Szellemi fogl.” opció alapján bontja meg a program a szellemi, illetve fizikai foglalkoztatottak létszámát, melyet az előző, V24.5-ös verzióban adtunk ki.
A statisztikai állományi létszámba nem kerülnek be a keresőképtelenné vált munkavállalók egy havi folyamatos betegség után (függetlenül a betegség miatti távollét jogcímétől, pl. betegszabadság, táppénz). (pl. Az egyhavi távollét, akár betegség, akár egyéb nem fizetett távollétről (amely lehet fizetés nélküli szabadság is) van szó, naptári hónapot jelent, így például azt a munkavállalót, aki február 3-tól van távol, március 3-án kell kivenni a statisztikai állományi létszámból.)
Az 1.1 – 1.7 pontokhoz betöltött összegek sorai végén található „i” betűre kattintva betekinthetünk egy külön ablakban, hogy mely adatokból kerültek kiszámításra. A betekintési ablak „Összeg” oszlopában láthatjuk a „b” és „c” oszlop (Összes bruttó kereset, 1000 Ft, illetve Egyéb bruttó munkajövedelem, 1000 Ft) adatait részletezve, illetve összesítve.
FIGYELEM! A „c” oszlopba (Egyéb bruttó munkajövedelem, 1000 Ft) csak az S2 (szépkártya mentes), S5 (szépkártya határ feletti), illetve FD (Felszolgálási díj) jogcímekre számfejtett összegeket, a „d” oszlopba („b” oszlopból kiemelten a prémium és jutalom, valamint a 13. és további havi fizetés, 1000 Ft) pedig csak a JU (Jutalom) és PR (Prémium) jogcímekre számfejtett összegeket gyűjti fel a program!
Továbbá az egyedileg létrehozott jogcímek nem kerülnek be egyik oszlopba sem, így azon adatokkal kézzel kell kiegészíteni a táblázatot!
A betekintési ablak „Óra” oszlopában láthatjuk a 2.pontban kapott óraszámok részletező adatait.
Az 1.6 pontban az „a” oszlop nem tölthető adat, a többi betöltésre kerül.
Az 1.7 pontban csak az „a” oszlop töltődik, a többi nem tölthető.
Az 1.8 pont összesítő sor, amely az 1.1 – 1.7. pontokhoz tartozó adatokat összesíti oszloponként.
Az 1.9 – 1.15 pontok közötti adatok manuálisan tölthetők.
Az 1.15 pontnál csak az „a” oszlop tölthető.
A 2.1 – 2.4 pontokhoz betöltött adatok részleteit az 1. pontban ismertetett „i” betűre kattintva ellenőrizhetjük a betekintési ablak „Óra” oszlopában.
A 2.5 – 2.7 pontok közötti adatok manuálisan tölthetők.
3. oldal:
A 3.1 – 3.10 pontok közötti adatok manuálisan tölthetők. A beírt adatok összegzésre kerülnek az „Üres álláshelyek száma összesen, db” sorban.
A KSH 1405 segédlet után ide is bekerült az XML exportálási lehetőség, melynek segítségével az elkészült XML állományt importálhatjuk a KSH Electra felületén. Az „XML export” gombra kattintva válasszunk ki egy mappát, ahová elkészül az .xml állomány.
Ezt követően lépjünk be a KSH Electra adatszolgáltató oldalára (https://elektra.ksh.hu/asp/bejelentkezes.html) adataink megadásával, majd belépést követően nyissuk meg a 2009 negyedéves statisztikai jelentést. A fenti menüpontoknál kattintsunk az „Adat XML feltöltése” gombra, majd tallózzuk be az előzőleg lementett XML állományunkat.
Betöltést követően A „Fejezetek” legördülő menüben láthatjuk a „táblákat”, melyek között a „Következő fejezet” és „Előző fejezet” gombokkal váltogathatunk.