Az Alapadatok/Beállítások... menüpontba belépve kattintsunk az Internet fülre, majd ott az E-mail beállításokra. A felugró ablakban töltsük ki a következő adatokat:
Mivel már a kétlépcsős azonosítás az alap, ezért javasolt, hogy a gmail fiókbeállításaiban hozzunk létre alkalmazásjelszót a program számára és használjuk azt.
1. Lépjünk be a gmail fiókunkba, majd kattintsunk a jobb felső sarokban található Google-fiók kezelése gombra. A megjelenő ablakban válasszuk a bal oldalon található Biztonság menüt , majd a kétlépcsős azonosítást. Ezután végezzük el a kétlépcsős azonosítás bekapcsolásához szükséges lépéseket, telefonos aktiválás esetén meg kell adnunk a telefonszámunk, amelyre szöveges üzenetben egy kódot kapunk. A kapott kódott írjuk be a következő képernyőn, majd a kétlépcsős azonosítása aktiválódik. Ekkor lépjünk vissza a Biztonság fülre és kattintsunk az Alkalmazásjelszavak pontra:
2. A "Válassza ki az alkalmazást" opciónál kattintsunk az "Egyéb (egyéni név)" lehetőségre:
3. A megjelenő ablakban írjunk be egy tetszőleges nevet (pl. RLB-60):
4. A "Létrehozás" gombra kattintás után megjelenő ablakban találunk sárga háttérben egy 4x4 karakterből álló jelszót. Ezt a jelszót kell bemásolni az E-mail beállításokban található Jelszó mezőbe.
FIGYELEM!!! Ez a jelszó a későbbiekben már nem visszanézhető, módosítható, így mindenképp ajánlott a jelszó tárolása, feljegyzése!!!
5. Visszatérve az RLB programba, az E-mail beállításokban, a 4x4 karakter hosszú jelszó beírását/bemásolását követően nyomjunk a Mentés gombra, ezután "A tesztlevél elküldése sikerült!" üzenetnek kell megjelennie és egyúttal az e-mail címünkre is érkeznie kell egy teszt levélnek.
FONTOS KIEGÉSZÍTÉS!
Programjainkban a kimenő e-mail küldése közvetlenül az e-mail kiszolgálóra való küldéssel valósul meg (SMTP protokollon keresztül). Az, hogy a kimenő leveleket a kiszolgáló az "elküldött elemek" közé beteszi vagy sem, a kiszolgáló e-mail üzemeltetőjének rendszerétől, és beállításaitól függ.
Ennek megfelelően például a Google szolgáltató a rajta átmenő kimenő levelet beteszi az elküldött elemek közé, így a programokból kiküldött levél a Google szolgáltatásaiban nyomon követhető.
Ha az e-mail szolgáltató nem tudja ezt a funkciót, akkor a programban a "Másolatot kap" illetve "Titkos másolat" rubrikákban megadható pl. a saját e-mail címünk, ahova a levélből másolat küldhető. Ha a szolgáltató üzenetszabályokat is képes kezelni, akkor pl. saját e-mail címünk (feladó), illetve a levél tárgya alapján külön erre a célra létrehozott e-mail almappába a levelek automatikusan gyűjthetők.