A V24.10-es verzióban elkészítettük az „Adatlap Folyamatos keresőképtelenség igazolásához (EB_FOLYKK_01) nyomtatványt, illetve az adatok XML formátumban történő mentését, melyet kizárólag a SZÜF-ön (személyre szabott ügyintézési felületen) közzétett űrlapon tudjuk feltölteni. Természetesen a folyamatos keresőképtelenség is kinyomtatható a programból, és manuálisan is rögzíthető a SZÜF felületén.
Az igényelt ellátások közül jelenleg a program a folyamatos keresőképtelenség esetén is a Táppénz, illetve a Gyermekápolási táppénz (GYÁP) űrlapot kezeli. Egyéb esetben az XML betöltését követően manuálisan kell kiválasztani a helyes ellátás típust és kitölteni a további opciókat.
A programban a Számfejtés / Nyomtatványok menüpontban találhatjuk a Folyamatos keresőképtelenséget. A bal oldali részről válasszuk ki az alkalmazottat, majd jelöljük ki a „Folyamatos keresőképtelenség”-et és a jobb alsó sarokban kattintsunk a „Nyomtatvány” gombra.
A felugró „Kieső idő kiválasztása” ablakban először válasszuk ki (legyen bepipálva) a kieső időben rögzített időszakot, majd a Tovább gombra kattintva betöltődnek az adatok. Több soron rögzített, egybefüggő kieső idő esetén jelölhetünk egyszerre több sort, ellenkező esetben csak egy kieső időt adunk át egyszerre.
A betöltött adatokat ellenőrizzük, a szükséges opciókat jelöljük, szükség esetén módosítsuk.
Nézzük részletesen, hogy milyen adatokat tölt ki a bérprogram és ezek hogyan kerülnek átadásra az XML exporton keresztül:
Alapadatok: az ide betöltött, illetve rögzített adatok XML export esetén feltöltésre kerülnek az űrlap „Előlap 1. oldal” és „Kérelem” fejezeteibe.
Adatok 1: az ide betöltött, illetve rögzített adatok XML export esetén feltöltésre kerülnek az űrlap „Kérelem” fejezetébe.
A keresőképtelenség jogi minősítésére vonatkozó adatok: Ha a biztosított a keresőképtelenség alatt folytat(ott) keresőtevékenységet, abban az esetben jelölnünk kell, illetve meg kell adnunk annak időtartamát. A program csak egy ilyen időtartamot tud kezelni, több időtartam esetén a betöltést követően az űrlapon tudjuk hozzáadni.
Ha az orvosi (kórházi) igazoláson szereplő keresőképtelenségi időszak alatt – a keresőképtelenségen kívüli okból – mentesült a biztosított a munkavégzési kötelezettség alól (például szabadság, fizetés nélküli szabadság miatt) vagy szünetelt a biztosítása, abban az esetben jelölnünk kell, illetve meg kell adnunk annak időtartamát. A program csak egy ilyen időtartamot tud kezelni, több időtartam esetén a betöltést követően az űrlapon tudjuk hozzáadni.
„Kérelem csatolmányok” fejezet az űrlapon:
A pénzbeli ellátásokra, illetve baleseti táppénzre vonatkozó igényérvényesítés során az egyes ellátásokhoz a jogszabályban meghatározott igazolásokat papíralapú digitalizált dokumentumként kell csatolni az elektronikus űrlaphoz.
A digitalizált (szkennelt) dokumentum az űrlap Kérelem Csatolmányok menüpontjában csatolható. A csatolmány fájl kiterjesztése kizárólag doc, docx, pdf, png, jpg, jpeg lehet. Egy fájl maximális mérete az 5 MB-ot nem haladhatja meg.
Amennyiben beállítottunk mindent és készen állunk az adatok exportálására, kattintsunk a jobb felső sarokban található „XML export” gombra, majd válasszuk ki a mentés helyét. Az „OK” gombra kattintást követően elkészül az xml állomány, amely a „Foly_kersokep_+kérelmező TAJ száma.xml” néven kerül elmentésre az általunk megadott könyvtárba.
Ezt követően kattintsunk a Táppénzigénylő nyomtatvány jobb felső sarkában található „MÁK igénybejelentés” linkre, vagy nyissunk meg egy webböngészőt és a www.magyarorszag.hu weboldalon kattintsunk a bal oldalon található Egészségügy -> Egészségbiztosítás Pénzbeli ellátásai -> Adatlap folyamatos keresőképtelenség igazolásához (EB_FOLYKK_01) pontokra, ahonnan a folyamatos keresőképtelenség bejelentése elindítható az „Ügyintézés indítása >>” linkre kattintva.
Válasszuk ki, hogyan kívánjuk indítani az űrlapot, a Tovább gombra kattintást követően jelentkezzünk be az ügyfélkapus adatainkkal, majd sikeres azonosítást követően megnyílik az igénybejelentő. Az XML fájl betöltéséhez a felső menüsorból válasszuk ki az „Adat XML feltöltése” lehetőséget, majd a felugró ablakban válasszuk ki és nyissuk meg az általunk előzőleg elkészített fájlt.
A betöltést követően ellenőrizzük az adatokat, illetve szükség esetén módosítsuk, illetve töltsük ki a további szükséges opciókat.
FIGYELEM!!! Az űrlap dinamikus, ezért bizonyos opciók bepipálásával további alpontok jelennek meg, amelyeket töltenünk szükséges. Viszont a szabály fordítva is igaz, azaz egy bepipált opcióval átadott pontnál, ha kivesszük a pipát, majd mégis visszatesszük, az előzőleg betöltött adatok kiürülhetnek és manuálisan kell újra rögzítenünk a ponthoz tartozó adatokat. Ugyanez igaz a lenyíló ablakok esetén is.
Az űrlapon az oldalak között az „Ugrás a következő fejezetre”, illetve „Ugrás az előző fejezetre” gombokkal lépegethetünk, továbbá a fenti menüben található „Fejezetek” lenyíló lapján kiválasztva a megfelelőt.
Az elkészült nyomtatványt a fenti „Ellenőrzések futtatása” gombbal ellenőrizhetjük, majd hibátlan státusz esetén a „Kitöltés befejezésére” kattintva beküldhetjük.