Az állományok újraindexelése alatt senki sem tartózkodhat a programban, ellenkező esetben az állományok újraindexelése egy figyelmeztető üzenettel leáll. A folyamatban lévő indexelés alatt más felhasználó sem tud belépni a rendszerbe.
Az állományok újraindexelését két olyan esetben kell elvégezni, amikor a program újraindítása megtörténik:
A menüpontban az aktuális és az összes könyvelés rendezése opciók mellett megtalálható a „Rendezés megadott könyvelési évtől” opció. Ezt választva csak a megadott könyvelési évtől rendezi a könyvelési állományokat a program. Alapesetben az utolsó két évet ajánlja fel a program, ez azt jelenti, hogy pl. 2020-ban a 2019-et ajánlja fel. Csak az aktuális év rendezése nem ajánlott (2020-ban csak a 2020-as könyvelések), mivel vannak olyan menüpontok, amik visszanyúlnak az előző évbe, és ez problémát okozhat! Amennyiben egy régebbi könyvelési évre váltunk, automatikusan le fog futni a rendezés. Az „inaktívak rendezése” opciót bepipálva a már inaktív könyveléseket is lerendezi a program, egyébként átugorja ezeket a könyveléseket. A listában láthatjuk, melyek rendezését ugrotta át a program az „inaktív” jelölés hatására, ill. a könyvelési év szűkítése miatt.
Az összes található könyvelésre, valamint a megadott évtől indított állomány rendezést megszakíthatjuk az Esc billentyű megnyomásával. A folyamatban lévő könyvelés rendezése még végigfut, utána a program rákérdez, hogy valóban meg szeretnénk-e szakítani a rendezést.
Amennyiben időnk engedi, továbbra is ajánlott az összes könyvelés rendezése, mivel ez hatással lehet olyan menüpontokra, amelyek visszanyúlnak az előző évbe (pl. bizonyos bér nyomtatványok, valamint az adatok átvétele az előző évből menüpont), ill. frissítést követően soha ne felejtsük el lefuttatni a törzsadatok rendezését!