A program támogatja a listaelemek sorainak kijelölését, amelyeket röviden kijelölt tételeknek nevezünk. A kijelölt tételekkel bizonyos funkciók tiltottak vagy engedélyezettek lesznek. A tételsorok kijelölésének szerepe két nagy műveletcsoportra osztható:
- Listák elemeinek kijelölése: A kijelölt listaelemekre általánosan alkalmazható funkciók a következők:
- Nyomtatás során kérhető, hogy csak a kijelölt tételek kerüljenek kinyomtatásra
- Összegzés során csak a kijelölt tételek kerülnek összesítésre
A sorok kijelölésére az alábbi módszerek lehetségesek:
- Tételenkénti kijelölés (SPACE billentyű): A sorok egyesével lesznek kijelölve, minden kijelölés során a kurzor a következő elemre ugrik.
- Összes kijelölése (+ billentyű): Az összes sor kijelölésre kerül
- Inverz kijelölés (* billentyű): A kijelölések megfordítására kerül sor, vagyis a kijelölt sorok kijelölése megszűnik, a kijelöletlen sorok pedig kijelölésre kerülnek.
- Összes kijelölés megszűntetése (-): A kijelölt sorok kijelölése megszűnik.
- Csoportos kijelölés (CTRL és +): A rendezett oszlop és aktuális sor elem metszéspontjában található elem szerint az összes előforduló sor kijelölésre kerül. Például, ha a számlalistában ki akarjuk jelölni a 2021.06.29-i számlákat, akkor rendezzük a listát a kiállítás dátuma szerint, álljunk a kurzorral egy 2021.06.29-én kelt számlára, majd nyomjuk le a CTRL és + billentyűkombinációt.
- Kijelölés megszűntetése csoportosan (CTRL és -): A rendezett oszlop és aktuális sor elem metszéspontjában található elem szerint az összes előforduló sor kijelölése megszűnik. Például, ha a számlalistában kijelöltük a 2021.06.29-i számlákat és ki akarjuk venni a sztornó számlákat, akkor rendezzük a listát számlatípus szerint, álljunk a kurzorral egy már kijelölt sztornó számlára, majd nyomjuk le a ’CTRL és –’ billentyűkombinációt.