Megegyezik a többi napló rögzítésével. A különbség: a fejlécben csak a dátumot kell megadni. A többi naplóhoz hasonlóan itt is lehet használni a gazdasági eseménytörzset, ha ezt az ügyféltörzsben beállítottuk. A vegyes naplóban is könyvelhetünk áfás tételeket, de vigyázat: csak akkor kerülnek bele az áfabevallásba, áfaösszesítésekbe és az áfalistába, ha kitöltjük a „Bevallás sora” mezőt, ugyanis ez az egyetlen adat, ami alapján egyértelműen eldönthető, hogy az adott tétel kiadásnak vagy bevételnek minősül.
Számla kiegyenlítés: Vegyes naplón keresztül is kiegyenlíthetünk automatikus könyveléssel vevő-szállító számlákat (pl. kompenzáció esetén), de ebben az esetben a megjelenő listából kell kiválasztani az ellenfőkönyvi számot. Csoportos kiegyenlítésre is van lehetőség a pénztár/bank naplónál leírt módon.
A számla kiegyenlítésekor (kompenzálás), ha pénzforgalmi áfás számla kiegyenlítését választottuk, a program felajánlja, hogy a vegyes naplóban lekönyveli az áfa átvezetését a technikai számláról az áfa számlára (466/467). FIGYELEM! Ha nem éltünk a lehetőséggel, erre később nem lesz módunk, ekkor „kézzel” kell lekönyvelni az átvezetést. NAGYON FONTOS, hogy ekkor nagyon ügyeljünk rá, hogy az átvezetés tételének bizonylatszáma és a megadott partnerkód pontosan megegyezzen a vevő/szállító tétel bizonylatszámával, mivel az áfa analitika a vegyes átvezetési tételek segítségével kerül feltöltésre!
Partner információ
Minden olyan a könyvelési ablakban, ahol partnert lehet választani, a kiválasztott partner neve után megjelenik egy információs gomb. A gombra kattintva a partnerhez korábban lekönyvelt összes tétel megjelenik egy ablakban, összesítéssel.
Könyvelői praktikum ikon: ha rákattintunk, a program elindítja az alapértelmezett böngészőt és megjeleníti az online könyvelői praktikum találati listáját a megjegyzés mező tartalma alapján. A talált anyagokba azonnal belenézhetnek, akik rendelkeznek előfizetéssel.
Devizás könyvelés esetén: Mindenben megegyezik a Devizás számlák kiegyenlítésében leírtakkal. Egyetlen különbség, hogy a számla kiegyenlítésekor kiszámolja ugyan az árfolyam nyereséget ill. veszteséget, de nem ajánlja fel az automatikus könyvelését.