Ez a nyomtatvány 2021.január 04-én megszűnt! (Ezt a A Magyar Közlöny 2020. évi 295. számában, 2020. december 30-én kihirdetett 17/2020. (XII.30.) PM rendelet 4. §-a mondja ki. A 4. § hatályon kívül helyezte a nyomtatvány benyújtásának kötelezettségét előíró jogszabályi rendelkezést (50/2013. (XI. 15.) NGM rendelet 9/C. §). )
Azon adózóknak, akik online pénztárgép használatára kötelezettek, de ehelyett vállalták, hogy minden vevőnek számlát állítanak ki, ezen a nyomtatványon kell havi rendszerességgel a tárgyhónapot követő hónap 15-ig a számlákról adatot szolgáltatni.
Eredetileg ezt a nyomtatványt csak a számlázó programjainkban készítettük el, mivel úgy gondoltuk, hogy ez nem a könyvelő, hanem a vállalkozó feladata, ha már úgy döntött, hogy pénztárgépvásárlás helyett ezt a lehetőséget választja.
Az adatok kigyűjtése nem a megszokott módon történik, a megadott feltételeknek megfelelően a program leválogatja a könyvelési tételeket, de a feltöltés nem törli a korábbi „találatokat”, hanem kiegészíti azt. Ennek oka, hogy előfordulhat, hogy csak különböző feltételekkel lehet a számlák egy-egy részét kigyűjteni, de egyetlen nyomtatványban kell szerepeltetnünk, tehát egyszerre kell exportálnunk az adatokat (például különböző számlatömbök, különböző típusú számlák stb.).
Az első feltétel, amit meg kell adnunk az időszak. Ezt követően ki kell választani, hogy a pénztár/bank naplóból (csak a bevételi tételeket veszi figyelembe a program), vagy a vevő naplóból szeretnénk feltölteni a számlákat. Előbbi esetében szűrhetünk a pénztár/bank főkönyvi számára (üresen hagyva minden pénztárat/bankot figyelembe vesz a program), utóbbi esetben lehetőségünk van fizetési módra szűrni (készpénz, készpénz+bankkártya, vagy minden tétel). Lehetőségünk van szűrni a megjegyzés, bizonylatszám, és munkaszám alapján, mindhárom esetben teljes egyezőségre, részleges egyezőségre, vagy szóelejei egyezőségre. A legpontosabb találatot a megjegyzésre és munkaszámra kaphatunk, de ezt csak akkor tudjuk megtenni, ha következetesen az adatszolgáltatásban szereplő számlákat ugyanazzal a megjegyzéssel és/vagy munkaszámmal rögzítjük. Ha ez nem történt meg, bizonylatszám alapján is szűrhetünk, ekkor célszerű a számlaszámok elejét megadni szűkítésként. Ha pl. több kézi számlatömböt használtunk, egyenként megadhatjuk a különböző tömbök bizonylatszámainak az elejét, így tömbönként töltve fel a táblázatot a feltöltés gombra kattintva.
A táblázatban 6 típusú számla szerepelhet:
NOR – Normál számla
ESN – Egyszerűsített számla
SZN – Sztornó normál számla
SZE – Sztornó egyszerűsített számla
MN – Módosító normál számla
ME – Módosító egyszerűsített számla
Feltöltés előtt megadható, hogy normál, vagy egyszerűsített számlákról van szó. Ha mindkét típusú számlából állítottunk ki, külön kell feltölteni, vagy feltöltés után át kell írni a számla típusát. A program a negatív számlákhoz a sztornó számla kódját írja be. Ebben az esetben feltétlenül ki kell tölteni az előzmény számla sorszámát, de ezt a program nem tudja megtenni, mivel nem tárolja. Módosító számlát a program szintén nem tudja feltölteni, ha volt ilyen, azt kézzel kell beállítani exportálás előtt. A partner címét csak akkor tudja kitölteni a program, ha az adott partner szerepel a partner törzsben (a pénztárnaplóban úgy is megadhatjuk a vevő nevét, hogy nem vesszük fel a törzsbe).
Mivel a feltöltés több fázisban is történhet, a táblázat ürítésére külön gombot hoztunk létre „Lista törlése” felirattal. A „Tétel törlése” gombbal a táblázatban kiválasztott sor törölhető. A több fázisban történő feltöltéskor a program egy számlaszámot csak egyszer szerepeltet, így nem probléma, ha a feltételekben átfedés van. Az elkészült táblázat kinyomtatható (itt a nyomtatványtól eltérően a napok egymás után fognak következni), ÁNYK-ba exportálható. A 01-es oldalon fel kell tüntetni a pénzátvételi hely nevét és címét. A nevét az „üzlet neve” mezőben tudjuk megadni (a program csak egyet kezel!), amit alapértelmezetten a vállalkozás nevével tölt fel a program, exportálás előtt módosítható. A címhez az ügyfél törzsben megadott címet adja át a program.