A menüpontba belépve egy táblázatot láthatunk, melyet a program feltölt a pénztár- és bank napló adataival oly módon, hogy pénztáranként és bankonként összesíti az egy napon történt forgalmakat, és feltünteti a nyitó és a záró egyenleget. A táblázatban feltüntetésre kerül a pénztár/bank főkönyvi száma, a dátum, a naplósorszám tól-ig, a nyitó és záró egyenleg, valamint a bevételek és a kiadások, ha szükséges, devizában is. A bizonylatszám mezőbe bank esetén bekerül az adott napon az első tételnél megadott bizonylatszám, ami rendszerint a bankbizonylat sorszáma. A lista leszűkíthető a „Szűkítés” gombra kattintva főkönyvi szám ill. időintervallum szerint.
A fő képernyőn a „nyitó tételek feltüntetése” opcióval beállítható, hogy a nyitó tételek megjelenjenek-e a listában (az egyenlegbe mindenképpen beleszámolja a nyitót is a program). A listát adott bankra leszűkítve könnyen ellenőrizhető az egyenleg esetleges eltérése, hiszen bankbizonylatonként megadja a program a könyvelés alapján a nyitó és a záró egyenleget. A „Keresés” gombbal egy értéket kereshetünk a táblázatban, az „Exportálás”-sal Excel fájlba exportálhatjuk a táblázatot, a nyomtatással két formátumban kinyomtathatjuk a listát (forintos ill. devizás lista).
Pénztárak átlagos egyenlegének számítása:. Az átlagszámításnál minden naptári napra meg kell határozni a pénztárak összevont záró egyenlegét (még ha nem is volt mozgás), ezeket összegezni kell, és a naptári napok számával osztani. Ezt a számítást havi bontásban kell elvégezni. Ehhez először pipáljuk be a „Pénztárak összevont egyenlegei (házipénztáradó számításához)” opciót. Ezután az összesítésben megtekinthetjük a (naptári) napok számát, az egyenlegek összegét és átlagát a szűkítésben megadott időszakra.
Ha bepipáltuk a fenti opciót, a „Részletek” gomb átvált „Havi bontás”-ra. Ha erre kattintunk egyszerűen ellenőrizhetjük havi bontásban az átlagos egyenlegeket. Töltsük ki a maximális átlagos pénztáregyenleget, és a táblázatban pirossal láthatóak azok a hónapok, mikor túllépték az átlagos egyenleget. A megadott maximális összeget a program megjegyzi, csak egyszer kell megadni (de bármikor módosítható).
Figyelem! A táblázat minden esetben decemberig tartalmaz adatot, hiszen naponta kell vizsgálni a záró egyenleget függetlenül attól, hogy történt-e forgalom, így az utolsó könyvelt napi egyenleggel tölti fel a hátralévő napokat.