Az automatikus könyvelés mindhárom menüpontban egy 3 lépcsős folyamat. Első lépésként ki kell választani a számlázó program által készített feladás helyét. A számlázó program egy KSZLAKET.DBF nevű fájlba készíti el a feladást, ennek a fájlnak az útvonalát kell megadni a „Kiválaszt” gomb segítségével.
Lehetőség van már CSV fájlból is importálni az adatokat a CSV IMPORT gomb megnyomásával.
A „CSV IMPORT” gombra jobb egérgombbal kattintva megnyílik a struktúra leírása. A CSV állomány oszlopfejléceinek megnevezése, valamint a benne található adatok elrendezése, és formátuma pontosan az adatstruktúrában meghatározott leírás szerintinek kell lennie.
Ha helyesen adtuk meg az útvonalat, továbbléphetünk a következő feladatra: a feladás általános paraméterezésére. A program felajánlja a feladott anyagban szereplő első és utolsó számla dátumát, mint könyvelési intervallumot. Ezt módosítsuk a kívánt intervallumra. Felajánlja továbbá az alapértelmezett pénztár főkönyvi számát, valamint a fizetendő áfa főkönyvi számát (ezeket a könyvelés beállításaiban szereplő értékek alapján). Ezeket módosíthatjuk, majd adjuk meg az árbevétel számla főkönyvi számát, valamint opcionálisan a munkaszámot. A megadott főkönyvi számok alapján a program a „Feltölt” gomb hatására táblázat formájában előkészíti a könyvelendő tételeket.
Az első oszlopban található jelölőnégyzet segítségével lehet beállítani, hogy ténylegesen mely számlák kerüljenek könyvelésre. A státusz oszlopban vagy a „Könyvelhető” felirat jelenik meg, vagy a „Tétel már le lett könyvelve”. Ez utóbbit a program a lekönyvelt tételek bizonylatszámának és a könyvelendő számlák számlaszámának összehasonlításával állapítja meg. A lekönyvelt számlát még egyszer nem lehet „bepipálni” könyvelésre. A következő oszlopokban a számla kelte, a számlaszám (ez lesz a bizonylatszám) és a partner neve látható. Ha a Partner rögzítése a törzsben opció be van pipálva, akkor a partnerek bekerülnek a törzsbe. Ha nincs bepipálva, akkor a partnerek nem kerülnek be a partner törzsbe, összehasonlítás nem történik. A lekönyvelt tételben a partner neve fog szerepelni, de a partnerkód „0” lesz. A következő oszlopok közül a sárga hátterűek módosíthatóak. Ilyenek a főkönyvi számok és a munkaszám, valamint a tétel megnevezése. A tétel megnevezése mindig az „Értékesítés árbevétele”, de egyenként módosítható. A főkönyvi számok és a munkaszám oszlopai az előző lépésben, a fejlécben megadott értékeket fogja tartalmazni, de ezek szintén tételenként módosíthatóak. A főkönyvi számok és a munkaszám törzsadatból is kiválasztható a táblázatban a megfelelő mezőn állva az F2 segítségével. Természetesen a program itt is ellenőrzi, hogy ne lehessen hibásan megadott főkönyvi számra könyvelni. A számlák végösszegei nem módosíthatóak. Amennyiben minden adatot ellenőriztünk és beállítottunk a táblázatban, a „Könyvelés” gombbal tudjuk a kijelölt tételeket lekönyvelni a pénztárnaplóba.
A tételek rögzítés szerinti sorrendben lesznek könyvelve, szükség esetén le lehet futtatni a dátum szerinti rendezést (vigyázat, ekkor a tételsorszámok megváltoznak!). A pénztáregyenlegek göngyölítését könyvelés után a program automatikusan elvégzi.