A gyorsmérleg menüpontba belépve a program automatikusan feltölti a mérleget és eredménykimutatást.
Nyelv: A képernyő jobb felső sarkában kiválasztható a mérleg és eredménykimutatás nyelve. Választható nyelvek a magyaron kívül az angol és a német.
Összegzés gomb: A program által feltöltött mérlegbe és eredménykimutatásba belejavíthatunk. Csak a részletező sorokat javítsuk, mert az Összegzés gomb megnyomásával a program újra kiszámítja az összesítő sorokat.
Szűkítés gomb: megnyomásával beállíthatjuk a kívánt dátum intervallumot, valamint az eredménykimutatást szűkíthetjük munkaszámra, valamint lekérhetjük azokat a tételeket is amihez nem tartozik munkaszám.
Összegzés gomb: ebben az ablakban a mérleg szerinti eredményt és az eszközök és források egyenlegét láthatjuk. Mérleg eltérés esetén az eltérés tényét és mértékét a program pirossal kiemelve mutatja.
Nyomtatás gomb: A mérleg, eredménykimutatás, kivonat mérlegsoronként és a kiválasztott mérleg/eredménysor részleteinek kinyomtatására szolgál. Megadhatunk egy tetszőleges megjegyzést ami megjelenik a lap tetején. A kivonat mérlegsoronként formátum esetén egy mérleg- és eredménykimutatás soronkénti tagoltságú főkönyvi kivonatot kapunk. A lista elején jelennek meg azok a főkönyvi számok, amelyekhez nincs hozzárendelve a főkönyvi törzsben mérleg vagy eredménykimutatás sor, de a számlának van egyenlege. Ezen főkönyvi számlák nem kerülnek be sem a mérlegbe, sem az eredménykimutatásba, ezért okoznak egyenlőtlenséget. Ezek után következnek az eredménykimutatás, végül a mérleg sorai sorszám szerint.
Kiválasztott sor részleti fül: A kiválasztott mérleg- ill. eredménykimutatás sorhoz egy részletezőt láthatunk ezen a fülön. A táblázatban megtaláljuk a főkönyvi számot, annak megnevezését, tartozik-követel forgalmat, tartozik-követel egyenlegét, majd a mérlegben megjelenő összeget előjelhelyesen. A fül csak részletező soron állva aktív!
Hibakeresés fül: Ennek segítségével könnyebben megtalálhatóak a mérleg eltéréseit okozó tételek. Működési elvének alapja az a tény, hogy a mérlegnek bármely időintervallumra lekérve egyezőséget kell mutatnia. Ha rákattintunk a gombra, a program minden napra külön-külön elkészíti a mérleget, és a megjelenő ablakban kilistázza azokat a dátumokat, amelyeken eltérést tapasztalt. Ugyanakkor megjelenik az összegzés ablak, ami mutatja a mérleg szerinti eredményt, az eszköz és forrás oldal egyenlegét, és az eltérés összegét. Ha elkészült a program az ellenőrzéssel, kiválaszthatunk a listából egy dátumot, majd a „Mutat” gombra kattintva a program ismét az összegzés ablakot mutatja meg, viszont már csak a kiválasztott napra elkészített mérleg adataira vonatkozólag. Ezek után a Nyomtatásnál a Kivonat mérlegsoronként formátumot választva a már ismert módon megkereshetjük az eltérés okát. A különbség mindössze annyi, hogy mivel a mérleg egyetlen napra lett leszűkítve, várhatóan jóval kevesebb érték között kell megtalálni a hibát. Természetesen nem biztos, hogy minden hibás napon ugyanaz a hiba oka, így addig kell ismételgetni a hibakeresést, míg el nem fogynak a hibás dátumok.
Amennyiben a gyorsmérleg hibát jelez, akkor a következőképp tudja ellenőrizni és javítani a könyvelést vagy a mérleget:
Eredménykimutatás
Az eredménykimutatásnál lehetőség van a munkaszámra való szűkítésre. Amennyiben kitöltjük a munkaszám mezőt, az alábbiakat kell szem előtt tartani:
Munkaszámra a többi lekérdezéshez hasonlóan lehetőségünk van teljes egyezőségre, tartalmazza ill. szó elejei egyezőségre szűkíteni.