Ha a készlenyilvántartás alá vont cikkek (nem szolgáltatások) mennyisége növekedett, akkor az eladható mennyiség növelése a bevételezés főmenüben tehető meg.
Első lépésben ki kell választani a beszállító partnert. Ha a partner nem szerepel a partnertörzsben, akkor az „Új partner” gombbal előhívható partnertörzsbe fel kell venni az adatait (tudnivalók a Partnertörzs kezelése pontban). A keresőmező mellett található partnerkövető ikonnal (nagyító ikon) a partner rögzített adószáma alapján partnerkövető szolgáltatással leellenőrizhető a partner közhiteles adatai (tudnivalók a Partnerkövető és Partnerfigyelő szolgáltatás pontban). Erre kattintva egy újabb ablakban összehasonlított név, cím illetve adószám adatok az „Adatok frissítése” gombbal frissíthetők a partnertörzsben. A Kiválasztás ellenőrzéssel gomb segítségével egy lépésben lefut az ellenőrzés és kiválasztás is. Ha a szállító nem szerepel a partnertörzsben, akkor az „Új partner” gombbal előhívható partnertörzsbe fel kell venni az adatait. A jobb felső sarokban található előző illetve következő gombokkal bal egérkattintással a partnerhez tartozó előző vagy következő bizonylat adatait, jobb kattintással partnertől függetlenül az előző vagy következő bizonylatot lehet betölteni. A szállító neve mellett feltünteti, hogy a beszerzés beszerzési áron vagy elszámolóáron történjen (pl. leltárkülönbözet elszámolóáron történik), ami természetesen megváltoztatható és rögzített tételek esetén a tételek átárazhatók.
Második lépésben meg kell adni hivatkozásként a bevételezés alapját szolgáló bizonylat sorszámát és a bevételezés dátumát. A dátum kitöltése kötelező. Ha nem forintos bizonylatról történik a bevételezés, akkor megadható más devizanem is. Az árfolyam a devizatörzs szerint megadott utolsó árfolyam szerint kerül feltöltésre, ami módosítható. Élő internetkapcsolat esetén az Árfolyam címkére kattintva a dátum és devizanem alapján az árfolyam az MNB középárfolyama szerint on-line frissíthető.
„Közösségi”, „Harmadik” vagy „Fordított” opció beállítása esetén minden tétel a beállításokban megadott áfakulcsot fog kapni. Ha a partnertörzsben a beszállító fordított adózásúnak van bejelölve, akkor a bevételezés nem lesz automatikusan fordított adózású, a program rákérdez a beállításra. Ha a partner fordított adózású, de a bevételezés nem fordított adózású, viszont a felvitt tétel – a cikktörzs vámtarifaszáma szerint – vas- és acélipari vagy mezőgazdasági termék, akkor tételfelvitelkor a program megerősítést vár, hogy a felvitt tétel (vagy egész bizonylat) fordított adózású legyen vagy sem (tudnivalók a Partnertörzs kezelése pontban és Cikktörzs kezelése pontban).
Harmadik lépésben rögzíteni kell a bevételezendő cikkeket. Az „Új tétel” gombbal új tételek vehetők fel, míg a „Módosítás” gombbal a felvett cikkek adatai módosíthatók. A „Törlés” gombbal a felvitel során tévesen rögzített cikkek törölhetők. Több kijelölt tétel esetén a felvett cikkek módosítása csak a mennyiség módosítására érvényes. Több kijelölt tétel esetén a felvett cikkek egyszerre törölhetők.
Ha a cikk felvitele listaablakból történik, vagy egy lépésben kijelöléssel több cikket veszünk fel, vagy módosítunk, akkor a beállítások („Készlenyilvántartás” fül: beszerzési ár felülírása automatikusan és átárazás automatikusan opciók) szerint az átárazás végrehajtásra kerül, vagy az átárazás kimarad. Tételismétlés esetén a program rákérdez, hogy a már meglévő és újra felvitt tételt a mennyiségek összegzésével összevonja-e, illetve eltérő egységár esetén rákérdez, hogy melyik áron vonja őket össze.
Ha devizás bevételezési bizonylatról történik a bevételezés, akkor megadható a devizanem is. Ebben az esetben, a devizatörzsben (tudnivalók a Devizatörzs kezelése pontban) megadott árfolyammal átszámolja a megadott árakat forintra, majd az átszámított árakkal kerül megállapításra az utolsó beszerzési ár és a mérlegelt átlagár is.
A bevételezéshez tetszőleges melléklet fűzhető. A „Melléklet” gombra kattintva egy külön szerkesztőablakban megadható a melléklet fejlécének megnevezése illetve a melléklet szövegezése. A melléklet szövegének hossza maximum 75 sor lehet, erre a program az ablak bezárásakor figyelmeztet. A szövegezéshez a „Megjegyzés” gombra kattintva a megjegyzés törzsből lehet előre megadott szöveget betölteni. A melléklet egészen addig módosítható, amíg az adott nem volt kinyomtatva. Az előző illetve következő gombokkal bal egérkattintással a partnerhez tartozó előző vagy következő mellékletet, jobb kattintással partnertől függetlenül az előző vagy következő mellékletet lehet betölteni. A melléklet a bevételezéssel együtt vagy külön is kinyomtatható (tudnivalók a Beállítások pontban)
A „Mentés” gombra kattintva a bevételezés rögzítésre kerül. A mentés során minden cikkre az „Átárazás” ablakban megadhatók az új eladási árak. A „Mégsem” gombra kattintva az átárazás nem történik meg. Az átárazás a Beállításokban a Készlet fülön kikapcsolható (tudnivalók a Beállítások pontban).
Egy adott bevételezés már nem módosítható, a „Mozgások listája” ablakban a művelet ellenőrizhető (tudnivalók a Mozgások listája pontban). Szükség szerint a készletnyilvántartás negatív mennyiségű bevételezéssel korrigálható.
Figyelem! Ha használni akarjuk a cikkek elszámolóárait, akkor induláskor alkalmazott cikktörzs illetve indulókészlet feltöltéskor ajánlott a cikkeket elszámolóáron (beszerzési egységárak mennyiséggel súlyozott átlagára) rögzíteni. Csak ebben az esetben garantálható, hogy az elszámolóár a továbbiakban helyes lesz.
Figyelem! Ha visszamenőlegesen korábbi bevételezést rögzítünk, akkor a cikktörzsben nyilvántartott és mozgások listájában naplózott elszámoló árak aktualizálásához az Alapadatok főmenü, Beállítások menüpontjában a Készlet fülön futtatni kell az „Egyenlegek újraszámítása mozgásokból” műveletet. További tudnivalók a Beállítások pontban.