A jogcímek kezelése arra szolgál, hogy számlatételek szerint eldönthető legyen az, hogy az adott számlatétel milyen típusú árbevétel, melyik árbevétel főkönyvi számra legyen könyvelve és bevallási sor alapján – ha az adómentes vagy fordított adózású – az adó alapja és értéke az áfa bevallásban melyik bevallási sorban szerepeljen. A jogcím cikktörzsön, illetve tételfelviteli ablakon keresztül rendelhető számla tételhez.
A jogcím adatok maghatározása az alábbi felosztások szerint lettek kialakítva (ami azt jelenti, hogy feladáskor melyik adatot fogja használni a program):
Az „Alapadatok” fülön „Megnevezés” rubrikában adható meg a jogcím neve, ami cikktörzsben, illetve tétel felvitelekor jogcímként jelenik meg. Az „Alapértelmezett” gomb alapértelmezett értékekkel tölti fel adatokat. A „Számlasor megnevezése” sorokban adhatók meg ügyletek szerint a könyvelésben használt számlasorok megnevezése. A „Megjegyzés az első tétel megnevezése” opció bepipálásával a megadott megnevezés helyett a számla első tétel megnevezése fog megjelenni a könyvelt bizonylat megjegyzéseként. A „Megjegyzés a számla megjegyzése” opció bepipálásával a megadott megnevezés helyett a számla megjegyzése fog megjeleni (ha van) a könyvelt bizonylat megjegyzéseként. Az „Alapértelmezett jogcím” opcióval meghatározhatjuk azt, hogy feladáskor melyik jogcímet használja a program abban az esetben, ha sem a cikktörzsben, sem a számlatételen nincs jogcím beállítva (ebből csak egy darab lehet). Az „Főkönyvi számok” fülön adhatók meg az ügylet és devizanem szerinti árbevétel (nettó és áfa) főkönyvi számok. Az alapértelmezett vevő (bruttó) és kiegyenlítés (pénztár/bank) főkönyvi számairól az „i” gomb ad tájékoztatást. Az „ÁFA bevallási sorok” fülön adhatók meg az ügylet és nullás áfaérték szerinti ÁFA bevallási sorai. Az az „i” gomb ad tájékoztatást a nem nullás bevallási sorokról.